Młodzieżowa Rada Gminy Drawsko
W dniach 18-20 grudnia uczniowie klas VI-VIII gminnych szkół podstawowych wzięli udział w spotkaniach informacyjno-szkoleniowych na temat powołania Młodzieżowej Rady Gminy Drawsko.
Spotkania z młodzieżą miały na celu rozpowszechnienie i promocję instytucji Młodzieżowej Rady Gminy Drawsko oraz otworzenie się młodzieży na sprawy obywatelskie i społeczne. Rozmawialiśmy o tym czym jest Młodzieżowa Rada Gminy, jak może funkcjonować, przedstawiliśmy uczniom najważniejsze informacje, zasady i terminy dotyczące wyborów.
Spotkania odbyły się w klimacie żywej dyskusji, podczas której młodzież zaproponowała swoje pomysły na działania, których według młodych brakuje i przy organizacji których sami mogliby się wykazać.
Nasi uczniowie wykazali duże zainteresowanie tą możliwością obywatelskiego zaangażowania w sprawy gminy i wyrazili chęć wzięcia udziału w wyborach.
Kolejne spotkania z młodzieżą zainteresowaną w uczestnictwie w Młodzieżowej Radzie odbędą się w drugiej połowie stycznia, po których zostaną przeprowadzone wybory.
Hanna Matkowska
Inspektor ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych
Zadanie “Postawmy na młodzież” jest realizowane przez Projekt Poznań ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej oraz Ministra ds. Unii Europejskiej.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!