Trwają prace nad powołaniem Młodzieżowej Rady Gminy Drawsko
W czwartek 18 stycznia młodzi mieszkańcy gminy zainteresowani kandydowaniem do Rady spotkali się na warsztatach w Urzędzie Gminy Drawsko, na które przybyli wraz ze swoimi nauczycielami-opiekunami.
Spotkanie otworzył Bartosz Niezborała Wójt Gminy Drawsko, który opowiedział młodzieży o korzyściach zaangażowania się w projekt, zachęcając tym samym do startowania w wyborach do Młodzieżowej Rady.
Warsztaty prowadził Bartosz Sokulski prezes stowarzyszenia Ludzi Kreatywnych Pokrzywa, podczas których uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem samorządu i młodzieżowych rad gmin w Polsce czy pracy wolontariackiej.
Na uczestników spotkania czekało wyzwanie, w ramach którego mieli za zadanie opracować projekt stworzenia obiektu atrakcyjnego dla ich rówieśników. Kilkuosobowe grupy pracowały nad pomysłem, wyborem lokalizacji, planowaniem budowy i opracowaniem planu wykorzystania nowopowstałego obiektu. Pracę w grupach kończyła prezentacja projektu przed zebranymi. Zdobytą wiedzę na pewno wykorzystają podczas pełnienia funkcji radnego Młodzieżowej Rady Gminy Drawsko.
Przed kandydatami kolejne wyzwanie, przygotowanie kampanii wyborczej z okazji zbliżających się wyborów do Młodzieżowej Rady Gminy Drawsko, w których młodzi mieszkańcy gminy sami zadecydują, kto będzie reprezentował ich interesy na szczeblu lokalnym. POWODZENIA!
Hanna Matkowska
Inspektor ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych
Zadanie “Postawmy na młodzież” jest realizowane przez Projekt Poznań ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej oraz Ministra ds. Unii Europejskiej.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!